MESUT ÇÜRE

mesut-cure

Çağrı Merkezi , Müşteri Hizmetleri ve Müşteri Deneyimi alanlarındaki 19 yllık iş tecrübesini ve bilgi birikimlerini Metrics ve müşterileri ile paylaşıyor.

Kariyerine 1995 yılında Avrupa ve Amerika Holding Cine5 Filmcilik ve Yapımcılık A.Ş de Çağrı Merkezi yöneticisi olarak başladı. Çağrı Merkezi kurulum, yönetim ve işletiminde, müşteri kazanım (telesatış-telemarketing) ve müşteri sadakat programlarının geliştirilmesinde önemli görevler aldı.

Siemens Business Services ‘de, Çağrı Merkezi Dış Kaynak Kullanım hizmetlerinin devreye alınmasını, birçok farklı sektöde müşteri portföyünün geliştirilmesini, uluslarlararası projeleri devreye alarak ilk defa yurtdışına çağrı merkezi hizmetlerinin servis ihracatı olarak sunulmasını gerçekleştirdi.

Koçsistem’de, Koç grubunun ortak Müşteri ilişkileri Yönetimi projesi olan  Callus’ın  kurulması projesini hayata geçirdi.

Vodafone’da, Kurumsal Müşteri Hizmetleri’nin kurulması ve yapılandırılmasını gerçekleştirdi. Operasyon ve Destek fonksiyonlarının yönetimlerinde de görev aldı.

Avea’nın, Aycell-Aria birleşme sürecinde Müşteri Hizmetlerinin tekrar yapılandırılması ve yönetilmesi süreçlerinde önemli roller üstlendi. 2010-2013 yılları arasında ise Müşteri Hizmetleri’nin tüm fonsiyonlarında  (Strateji, Bütçe, Raporlama, Proje Yönetimi, Alternatif Kanallar, Eğitim ve Kalite, Süreç Yönetimi, Operasyon, Risk Yönetimi) yöneticilik görevlerinde bulundu.

Türkiye’de Çağrı Merkezi sektörünün gelişmesinde de önemli roller üstlendi. 2005-2010 yılları arasında IMI Organizasyon ve Fuarcılık tarafından gerçekleştirilen Türkiye Çağrı Merkezi Ödülleri organizasyonunda Juri üyesi olarak görev aldı. Çağrı Merkezleri Derneği’nın kurulmasında çok büyük katkı sağlayarak Genel Kurul, Yönetim Kurulu ve Başkan Yardımcısı  görevlerinde bulundu.