LİDERLİK EĞİTİMİ PROGRAMI (2.SEVİYE)

Yeniliğe ve değişime uyum sağlamak isteyen, gelişime ve öğrenmeye açık olan, orta düzey yöneticileri ve yeni yönetici adaylarını geliştirmeyi hedeflemektedir.

EĞİTİM SONUNDA EDİNİLECEK BİLGİ VE BECERİLER

  • Kişisel farkındalığının yakalanması,
  • Profesyonel bir liderlik için mevcut durum analizinin yapılması (Kişisel SWOT Analizi) ve gelişim alanlarının tespiti (Çeşitli Liderlik Testleri)
  • Geliştirilmesi gereken alanlara yoğunlaşılarak iyileştirme çalışmasının yapılması.
  • Uygulamalarda şirkete fayda sağlayacak çalışmalar ile eğitimin hızlı geri dönüşünü sağlamak, fayda yaratmak

Sınıf Katıılımcı Sayısı: Max 8 kişi  |  Eğitim Süresi: 6 gün

KAZANIMLAR
Kişinin kendini tanıması, gelişim alanlarını keşfetmesi, iletişimin güçlendirilmesi, ekibine yönelik etkili ve yetkin rol alabilmek ve yol gösterebilmek.

KİMLER KATILMALI
İş ya da özel hayatında kendisine değer katmak, kendisini tanımak, yol gösterici olmak, yeteneklerini keşfetmek, öğrenmeye ve değişime açık olan, “Liderlere” ve “Lider Adaylarına” . Orta düzey yöneticilere, ( Birim Müdürleri, Uzmanlar, Uzman Adayları, Takım Liderleri, )

EĞİTİMDEN BAZI ÖNEMLİ KONU BAŞLIKLARI
● Eğitim içeriği, müşteri ihtiyacı, kurum kültürü ve stratejisine göre içerikte değişkenlik gösterebilir.

● Bu sebeple eğitim öncesi firmada 2 günlük bir analiz çalışması ön görülmektedir.

● Bu çalışma içerisinde firmanın organizasyon yapısı, eğitime katılımcı kişilerin görev ve sorumluluk alanları, Öz geçmiş bilgilerinin incelenmesi ve bağlı bulundukları yöneticiler ile görüşmelerin yapılması.

UYGULAMA PLANI
Eğitim ve Gelişim Akademisi programı uygulaması yaklaşık 2 – 3 aylık bir süre içerisinde tamamlanmaktadır.

ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME
Her modül tamamlandığında katılımcılara o modül içeriğine uygun ve şirkete fayda sağlayacak ödev ve çalışmalar verilir. Hazırlanan ödev ve içeriğe göre katılımcılara geri bildirimler ile gelişimin sağlanması hedeflenir. Ayrıca eğitimde yapılacak kişisel SWOT analiz çalışması, çeşitli liderlik testleri, hedef belirleme çalışmaları gibi pek çok analiz çalışma da yer almaktadır. Bu eğitimin %70’i uygulama %30’u teorik bilgiyi içermektedir.

PROGRAM

liderlik-egitimi-programi-2-seviye